تبدیل سی دی ام آر آی به کلیشه (فیلم )

تبدیل سی دی ام آر آی و سی تی اسکن به فیلم و کلیشه پزشکی

 

چاپ و تبدیل کلیه سی دی های پزشکی در سریعترین زمان با بهترین کیفیت

 

 

دمای بدن انسان می تواند شاخصی طبیعی برای تشخیص برخی از بیماری ها باشد . تصویر برداری حرارتی (ترموگرافی) با استفاده از روش مادون قرمز شیوه ای سریع، غیرتهاجمی، بدون تماس و انعطاف پذیر برای نظارت بر درجه حرارت بدن انسان می باشد. علاوه بر این ، تصویر برداری حرارتی می تواند نقشه درجه حرارت سطح بدن را بدون تماس با آن، ارایه نماید. در سال های اخیر تحقیقات وسیعی برای افزایش استفاده از دوربین های حرارتی و به دست اوردن ارتباط نزدیک بین فیزیولوژی حرارتی و دمای پوست انجام شده است. تصویر برداری حرارتی در تشخیص سرطان‌پستان، بیماری های مرتبط با پاتولوژی خون (نظیر آرتریو اسکلروز، بیماری عروق محیطی،ترومبوزهای وریدی ، اثرات وازوکنستریکتورها از قبیل نیکوتین) - بیماری های مرتبط پاتولوژی مفاصل و استخوان ها و به ویژه تشخیص بیماری های مرتبط پاتولوژی تومورال و بیماری های نوزادان دارای عملکرد موفقیت آمیزی است.در مقاله ارایه شده سعی بر آن است که نحوه عملکرد دوربین های حرارتی و همچنین قابلیت و مزیت های تصویر برداری حرارتی در تشخیص بیماری های مختلف در آن حوزه بررسی گردد.تبدیل سی دی ام آر آی به فیلم رادیولوژی مورد تایید پزشکان و متخصصین

چاپ و تبدیل سی دی سی تی اسکن ، ام آر آی به کلیشه (فیلم )

چاپ و تبدیل کلیه سی دی  های  سی تی اسکن - رادیولوژی - ام آر آی به کلیشه و فیلم با بهترین کیفیت در  کوتاهترین زمان

۱. تصویربرداری با اشعه ایکس

این روش قدیمی‌ترین و مرسوم‌ترین روش تصویربرداری پزشکی است که خود زیرشاخه‌های گوناگون دارد.

۲. رادیو گرافی یا پرتونگاری

در این شیوه تصویربرداری پزشکی اشعه ایکس به بخش مورد نظر بدن بیمار تابانده شده و تصویر آن بر روی صفحات مخصوص ثبت می‌شود. این روش به علت دسترسی وسیع، سرعت و هزینه نسبتا پایین آن همچنان مرسوم‌ترین و پرکاربردترین روش تصویربرداری است.

از آنجایی که بدن انسان از مواد مختلف با تراکم متفاوت ساخته شده است، اشعه ایکس با گذر از لایه‌های کم تراکم بدن و توقف در لایه‌هایی متراکم تصاویری را پدید می‌آورد که به تشخیص بیماریها کمک می‌کند؛ به عنوان مثال شکستگی استخوان، پوسیدگی دندان و عفونت ریه‌ از جمله بیماریهایی هستند که برای تشخیص آنها از رادیوگرافی استفاده می‌شود.

۳. سی تی اسکن

سی تی اسکن یا توموگرافی کامپیوتری روشی است که در آن اندامهای بدن را می‌توان در سطح مقاطع مختلف دید، مثل اینکه تنه درخت را لایه لایه با اره ببرید و هر لایه را جدا بررسی کنید. هر لایه اطلاعاتی را در اختیار ما می‌گذارد که در مجموع ما را به شناخت بهتری از تنه درخت می‌رساند.

دستگاههای سی تی اسکن امروزی بسیار پیشرفته و پرقدرتند و قادرند با دقت کمتر از یک میلی‌متر، تصویر برشهایی از بدن انسان را تهیه کنند. تقریبا از هر جایی از بدن انسان سی تی اسکن انجام می‌شود.

برای انجام سی تی اسکن یک پرتو نازک از اشعه ایکس به بدن بیمار تابانده می‌شود. اشعه از بدن بیمار عبور کرده و پس از رسیدن به آشکارساز به جریان الکتریکی تبدیل می‌شود. این فرایند هزاران بار از زوایای گوناگون تکرار می‌شود و اطلاعات به یک کامپیوتر ارسال می‌شود. این کامپیوتر اطلاعات را پردازش کرده و نتیجه را بصورت تصاویر متعددی از سطح مقطع عضو به نمایش می‌گذارد.

تصاویر سی تی اسکن از اندامهای بدن دقت بسیار بیشتری از تصاویر رادیوگرافی ساده دارد و با تصویربرداری از بدن بیمار از زوایای مختلف تشخیص بیماری را برای پزشکان راحت‌تر می‌کند.

۴. ماموگرافی

این روشهای پرتونگاری متخصص تصویر برداری از پستان است است برای غربالگری و تشخیص بیماریهایی مثل سرطان پستان. در این روش معمولا از اشعه‌های کم‌انرژی استفاده می‌شود.

در بسیاری از کشورهای جهان به زنان توصیه می‌شود که از حدود چهل سالگی هر چند سال یکبار با ماموگرافی، احتمال تشخیص زودهنگام سرطان پستان را افزایش دهند. با این حال درباره فواید و مضرات غربالگری (آزمایش برای تشخیص زودرس) سرطان پستان بحث‌هایی وجود دارد. بسیاری معتقدند که انجام آن حتی در زنانی که هیچ علائمی از سرطان پستان ندارند مفید است، برخی دیگر اما بر این باورند که این تست نه تنها از میزان تعداد مبتلایان به سرطان پستان نمی‌کاهد بلکه باعث استرس شده و تشخیص اشتباه را بیشتر می‌کند. علاوه بر این، قرار گرفتن در معرض اشعه ایکس می‌تواند سلامت زنان را به خطر اندازد. در سنین زیر چهل سال سونوگرافی روش ارجح برای بررسی پستان است.

دستورالعمل ماموگرافی در ایران

– زنان از چهل سالگی برای ماموگرافی ارجاع شوند. در این سن یک ماموگرافی پایه انجام و در صورت نبود مشکل، هر دو سال یک بار تکرار می‌شود. در صورت وجود خطر، ماموگرافی باید هر سال تکرار شود.
– در صورت ابتلای یکی از نزدیکان درجه یک خانواده به سرطان پستان، توصیه می‌شود ماموگرافی پنج سال زودترانجام شود بخصوص وقتی که ابتلا نزدیکان پیش از چهل سالگی باشد.
– پس از ۶۹ سالگی نیاز به ماموگرافی برای غربالگری نیست.
– ماموگرافی در سنین ۵۰ تا ۶۰ سال سبب کاهش واضح مرگ و میر زنان بدلیل سرطان پستان می‌شود بنابراین پیگیر این گروه سنی اهمیت ویژه‌ای دارد.

مضرات تشخیص با اشعه ایکس

اشعه ایکس تشخیص و درمان بسیاری از بیماریها را برای پزشکان آسان کرده و سبب بهبود کیفیت زندگی بیماران شده است، اما این روش تشخیصی عوارض جانبی نیز دارد. قرار گرفتن در برابر اشعه ایکس می‌تواند سبب جهش ژنتیکی شده و به سلولها آسیب برساند. جهش‌های ژنتیکی بسته به اینکه در چه سلول و با چه وسعتی رخ دهند اثرات متفاوتی بر سلامت افراد می‌گذارند. با اینکه سیستم ژنتیکی بدن به نحوی طراحی شده که تا حد ممکن جهش‌های ژنتیکی را که در طول زندگی به دلایل گوناگون رخ می‌دهد، اصلاح کند اما گاهی ممکن است سبب بیماریهایی چون سرطان شود.

وقوع جهش ژنتیکی در سلولهای تولیدمثل پیش از تشکیل نطفه، می‌تواند باعث بیماری‌های مادرزادی شده و حتی سلامت را چند دهه بعد در زمان بزرگسالی به خطر بیندازد. جنین مادران باردار و کودکان بیشتر از بزرگسالان در مقابل پرتو ایکس آسیب‌پذیر هستند، به همین علت عکس برداری با این پرتوها برای زنان باردار اکیدا ممنوع است. البته باید در نظر داشت که میزان انرژی این اشعه در کمترین حد ممکن نگه داشته می‌شود تا از خطرات احتمالی بکاهد، به همین علت هم مزایای استفاده از اشعه ایکس برای تشخیص و درمان بیماریها بسیار بالاتر از خطرات احتمالی آن است.

۵. سونوگرافی

مبنای این روش تشخیص پزشکی امواج فراصوت است. امواج فراصوت در اواخر قرن ۱۹ میلادی کشف و در دو جنگ جهانی در صنایع نظامی استفاده شدند. استفاده از این امواج از حدود ۸۰ سال پیش آغاز شد و نقش بزرگی در علم پزشکی بر عهده گرفت. این امواج از اشعه ایکس بی‌خطرتر هستند، اما هزینه آن بیشتر است.

امواج سونوگرافی از جنس صوت هستند؛ صداهایی با فرکانس بالا که گوش انسان قادر به شنیدن آن نیست. این امواج در برخورد به مانع بر می‌گردند، مثل بازتاب صدا در کوه یا رادار. این رفت و برگشت امواج صوتی بر حسب فاصله‌ای که طی می‌کنند، به صورت تصویر ثبت می‌شود.

سونوگرافی درد ندارد و معمولا برای بیمار ناراحتی ایجاد نمی‌کند . موارد استفاده از امواج فراصوتی در معاینه تومورها، اندام‌های داخلی مثل کبد و پانکراس و کلیه، برخی اندام‌های جنسی، پستانها، مفاصل و جریان خون است. به علت کمخطر بودن این روش از آن برای معاینه جنین استفاده می‌شود.

این روش محدودیتهایی نیز دارد؛ امواج فراصوت از استخوان و گاز رد نمی‌شوند به همین علت اندام‌هایی که در آنها گاز جمع میشود یا با استخوان پوشیده می‌شوند، مثل مغز و ریه و روده با این روش قابل بررسی نیستند.

تاکنون ضرر خاصی در استفاده از این روش گزارش نشده است. با این حال برخی متخصصان به علت خطرات احتمالی که هنوز برای ما ناشناخته‌اند، توصیه می‌کنند که استفاده از آن در معاینه جنین مادران باردار به حداقل برسد.

تصویرسازی رزنانس مغناطیسی یا امآر‌آی

این روش تصویربرداری پزشکی که در دهه‌های اخیر بسیار فراگیر شده است. در این روش از یک میدان مغناطیسی و امواج رادیویی (الکترومغناطیسی)برای ایجاد تصاویر واضح از سطح مقطع بدن استفاده میشود. این روش در نیمه قرن بیستم ابداع شد، اما از بکارگیری آن در علم پزشکی تنها حدود دو دهه می‌گذرد.

در این روش، فرد با تخت متحرک به یک محفظه لوله مانند منتقل شده و در معرض یک میدان مغناطیسی بسیار قوی قرار می‌گیرد. میدان مغناطیسی در نهایت امواج رادیویی تولید می‌کند که به کامپیوتر ارسال می‌شوند. کامپیوتر این امواج را بسرعت تحلیل شده و از تصویر به دست آمده برای تشخیص بیماری استفاده می‌شود.

این روش دقیقترین راه برای مطالعه ساختار و عملکرد بدن بیمار است.

گروه نگاران با بهترین دستگاههای چاپ تصاویر پزشکی خدمات وسیعی را در این صنعت ارائه می دهد چاپ سی دی ام آر آی به کلیشه - چاپ سی دی سی تی  اسکن به کلیشه

مضرات روش تشخیصی ام‌آرآی

تاکنون ضرر خاصی در استفاده از این روش گزارش نشده است و استفاده از آن برای افراد در سنین متفاوت بی‌خطر است. این روش تصویربرداری در مقایسه با سی تی اسکن بی‌ضرر‌تر است چرا که امواج یونیزه کننده که به سلولها آسیب می‌زنند در آن نقشی ندارند. اما از آنجا که دستگاه ام آر آی فلزات را به خود جذب می‌کند، انجام آن در بیمارانی که در بدن خود اجسام فلزی دارند -مثل پلاتین- دشوار است و در چنین مواردی باید با دقت بسیار تصمیم گرفته شود. همچنین بیمار باید هنگام تصویربرداری کاملا بی‌حرکت باشد چرا که کوچکترین حرکتی تصاویر را مخدوش و تشخیص را مختل می‌کند. قرار گرفتن در تونل این دستگاه برای بیماران بسیار چاق یا افرادی که دچار هراس از مکانهای بسته هستند، مشکل است. دستگاه ام آر ای همچنین صداهای بلندی ایجاد می‌کند که برای بسیاری آزاردهنده است.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

تصویربرداری پزشکی: ۵ نوع عکس برداری پزشکی که باید بدانید

چاپ سی دی پزشکی با بهترین کیفیت

پیاز برای مبارزه با دیابت مفید است زیرا:

کم کربوهیدرات است
پیاز بسیار کم کربوهیدرات است؛ در واقع نصف فنجان پیاز خرد شده حاوی 26 کالری و 5.9 گرم کربوهیدرات است. دیابت نوع دوم، نتیجه‌ی مصرف بیش از اندازه‌ی کربوهیدرات‌ها است. از آنجایی که پیاز کربوهیدرات کمی دارد برای دیابتی‌ها مفید است. رژیم غذایی کم کربوهیدرات کمک می‌کند قند خون کنترل شود.

سرشار از فیبر است
پیاز فیبر فراوانی دارد که برای دیابتی‌ها مفید است. فیبر به آرامی تجزیه و هضم می‌شود، برای همین قند در خون به صورت تدریجی رها خواهد شد. در ضمن مصرف فیبر کمک می‌کند روده‌ها راحت‌تر کار کنند و دچار یبوست نشوید. یبوست مشکلی است که خیلی از دیابتی‌ها با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. رژیم غذایی سرشار از فیبر، سطح کلسترول را طبیعی نگه می‌دارد و ریسک بیماری قلبی را پایین می‌آورد.

شاخص گلیسمی پایینی دارد
شاخص گلیسمی یک ماده‌ی غذایی، تأثیر خاص آن غذا بر گلوکز خون بعد از مصرف آن است. شاخص گلیسمی پیاز 10 است که باعث می‌شود ماده‌ی غذایی ایده‌آلی برای دیابتی‌ها باشد. غذاهایی که شاخص گلیسمی‌شان کمتر از 55 است، قند را با سرعت کمتری وارد خون می‌کنند.

ویتامین و املاح آن زیاد است
مطالعات نشان داده‌اند مصرف ویتامین‌ها و مواد معدنی می‌تواند برای دیابتی‌ها مفید باشد. پیاز حاوی مقدار قابل توجهی ویتامین C است و ویتامین A، K و اسیدفولیک و نیاسین زیادی هم دارد. پیاز سرشار از املاح است مانند منیزیم، زینک (روی)، پتاسیم، آهن و فسفر.

نکاتی برای دیابتی‌ها
* برای پیشگیری از دردسرهای دیابت باید سطح قند خون را مرتباً چک کنید.
* پایین نگه داشتن سطح قند خون، ریسک علائم دیابت را به حداقل می‌رساند.
* افراد مبتلا به دیابت باید غذاهای سرشار از پروتئین بخورند. پروتئین به حفظ انرژی کمک کرده و با نگه داشتن سرعت سوخت و ساز در سطحی مطلوب، به سلامت بدن بیمار کمک می‌کند.
* افراد دیابتی باید فشارخون خود را نیز کنترل کنند. فشار خون بالا می‌تواند منجر به بیماری‌های متعددی از جمله بیماری قلبی، نارسایی کلیوی و بیماری‌های چشم شود.
* دیابت، جریان خون در پاها را افزایش می‌دهد که می‌تواند منجر به افزایش احتمال زخم پای دیابتی شود. بیماران دیابتی باید پاهای خود را از بابت هرگونه زخم و بریدگی مرتباً چک کنند.

* بیماران دیابت باید مشکلات چشمی را نیز جدی بگیرند. این بیماری می‌تواند سبب آسیب به رگ‌های خونی ریز در شبکیه چشم شود.

ادامه مطلب...

چاپ سی دی رادیولوژی.سی تی اسکن . ام آر آی . ماموگرافی . دندانپزشکی به کلیشه فیلم

چاپ تصاویز پزشکی

چاپ و تبدیل کلیه سی دی های رادیولوژی ،  ام آر آی ،سی تی اسکن ، ماموگرافی ، دندانپزشکی به کلیشه فیلم با بهترین کیفیت و نازترین قیمت در  سریعترین زمان مورد تایید پزشکان

ادامه مطلب...